O mne

„Máš nejaké vlastné piesne?“

S pribúdajúcim  opakovaním tejto otázky vo mne rástla túžba skúsiť tvoriť hudbu podľa seba. Moje prvé – občas pred známymi nepriznané kúsky vznikali počas vysokoškolského štúdia.

V tvorbe som neprestávala a odmenou boli počiatočné úspechy. Takmer rocková skladba „Čo na tom, že je nedeľa“ sa prebojovala do semifinále súťaže Košický zlatý poklad.

Bližší mi je však skôr folk-pop a týmto smerom sa uberala aj tvorba v kapele Fox Band.  Skladba Ako strom bola zvolená ako absolútny víťaz v prvom ročníku súťaže Ružinovská lýra. O rok neskôr, v tej istej súťaži, skladba Quo vadis získala Cenu starostu mestskej časti Ružinov.

V súčasnosti som sa z časopriestorových dôvodov vrátila opäť k one (wo)man show. Tvorbu som však rozšírila aj o nové horizonty. Spolu so sestrou sme vytvorili značku Fox & Javora, kde som sa začala venovať ručnej maľbe autorských motívov na textil a keramiku. Popritom stále skladám novú hudbu v sprievode klavíra alebo gitary.

Moja tvorba vychádza z folk-popu, ale nebránim sa iným vplyvom, ako RnB, alebo world music. Ak chcete vidieť svet na chvíľu aj mojimi očami, nech sa páči – započúvajte sa a nechajte sa unášať.